OCP przewoźnika

OCP przewoźnika

OCP przewoźnika – jaka jest polityka firmy spedycyjnej? Co roku właściciele firm spedycyjnych decydują się na zakup OCP przewoźnika. Zależy to głównie od tego, że dzięki temu ubezpieczeniu firma transportowa ma gwarancję, że w razie jakiegokolwiek wypadku, w wyniku którego nastąpi znaczna utrata wartości przewożonego towaru, zostanie należycie wypłacone odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Mimo, że OCP przewoźnika nie jest objęte ubezpieczeniem obowiązkowym, wszystkie poważne firmy spedycyjne decydują się na jego wykupienie.

OCP przewoźnika – czym jest ubezpieczenie?

OCP przewoźnika
OCP przewoźnika

Towary przewożone ciężarówkami są często cenniejsze niż same samochody. Pomimo, że towary nie należą do przewoźnika, to przewoźnik ponosi za nie wyłączną odpowiedzialność podczas wykonywania usługi przewozu. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia towaru właściciel firmy transportowej będzie musiał z własnej kieszeni wypłacić klientowi bardzo wysokie odszkodowanie. Istnieje jednak sposób na uniknięcie tej konieczności. jak? Wykup ubezpieczenie OCP u przewoźnika.

Polisa OCP przewoźnika z https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wysyłają towary w celach handlowych. Warto wiedzieć, że nie ma znaczenia, czy dana osoba prowadzi małą firmę jako osoba prywatna, czy jako właściciel dużej korporacji. Zakres ochrony oferowany przez firmę powinien być zawsze podobny. Ochrona obowiązuje od momentu przyjęcia towaru do przewozu do momentu wydania go ostatecznemu odbiorcy. Nawet jeśli firma spedycyjna przekaże zlecenie dostawy towaru podwykonawcy, polityka OCP przewoźnika nadal obowiązuje.

Czy ubezpieczenie OC przewoźnika jest obowiązkowe?

Okazuje się, że nie. Decyzja o zakupie takiego ubezpieczenia może pozostać w gestii przedsiębiorcy po rozważeniu wszystkich za i przeciw. W polskich przepisach nie ma informacji, że przesyłka musi być ubezpieczona. Jednak praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Czemu? To naprawdę oczywiste. Klienci wolą przecież korzystać z usług firmy spedycyjnej, która zagwarantuje im, że w razie jakiejkolwiek awarii czy wypadku na drodze mają OCP przewoźnika, które pokryje wszelkie straty.

Ile kosztuje wykupienie ubezpieczenia OCP przewoźnika?

Ostateczny koszt ubezpieczenia OCP zależy od wielu różnych czynników. Składki za to ubezpieczenie ustalane są według ściśle określonych zasad. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe umożliwiają negocjacje z firmami spedycyjnymi, które chcą wykupić polisę. Do najważniejszych czynników wpływających na ostateczny koszt zakupu przewoźnika OCP należą:

  • Kwota Gwarantowana – oznacza to maksymalną kwotę, jaką ubezpieczyciel pokryje za wszystkie szkody,
  • Przychód uzyskany przez firmę przewozową w bieżącym roku kalendarzowym i latach poprzednich,
  • Rodzaj ładunku przewożonego przez przewoźnika.

Koszt ubezpieczenia OCP ustalany jest indywidualnie, jednak wysokość polisy może wymagać negocjacji. Przede wszystkim mając do czynienia z transportem dzieł sztuki lub zwierząt, należy być przygotowanym na wysoką cenę ubezpieczenia OCP. Wiele firm ubezpieczeniowych w ogóle nie oferuje ubezpieczenia OCP w przypadku transportu zwierząt lub dzieł sztuki. Wybór konkretnej polisy ubezpieczeniowej jest bardzo ważny. Nie możemy skupiać się tylko na utrzymaniu jak najniższej ceny, ponieważ zapewniona ochrona może się później okazać zbyt niska.

Jak wykupić ubezpieczenie OC przewoźnika?

Jak znaleźć najlepszego przewoźnika firmy OCP? To jest łatwe. W Internecie istnieje wiele dedykowanych porównywarek, na których w jednym miejscu można szybko porównać oferty nawet kilkunastu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Co najlepsze, korzystanie z usług takich profesjonalnych porównywarek jest całkowicie bezpłatne. Jest to nie tylko wygodne, ale pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Po wybraniu najlepszego ubezpieczyciela spośród innych ubezpieczycieli poprzez ranking ubezpieczeń, możemy skontaktować się z doradcą tego towarzystwa. Zachęcamy do samodzielnego wynegocjowania atrakcyjnych warunków polisy. Poleganie na standardowej wersji umowy przygotowanej przez agenta ubezpieczeniowego nie jest dobrym rozwiązaniem.

Warto zauważyć, że OCP operatora jest nie tylko opcjonalne, ale jego zakres może się różnić w zależności od firmy. W przeciwieństwie do zwykłego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, zakres ochrony jest taki sam bez względu na to, w której firmie ubezpieczeniowej kupujemy. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC przewoźnika, to w dużej mierze zależy to od polis konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, kompetencji agenta i naszej determinacji w uzgodnieniu warunków adekwatnych do naszych potrzeb.