Jak przygotować dzieci do przeprowadzki?

Jak przygotować dzieci do przeprowadzki?

Jak przygotować dzieci do przeprowadzki? Przeprowadzka nigdy nie jest łatwa, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niestety najmłodsi ludzie najbardziej doświadczają zmian w miejscu zamieszkania. Co więcej, zamieszanie i zamieszanie związane z przeprowadzką nie przyniesie im nic dobrego. Jak przygotować się do przeprowadzki dziecka? Dlaczego odpowiednie przygotowanie jest tak ważne? Odpowiadamy.

Wspólne przygotowania do przeprowadzki

Dzieci w trakcie ruchu często czują się trochę zepchnięte na dalszy plan. Nie do końca rozumie, dlaczego jego rodzice nie mają czasu na wspólną zabawę lub wspólne spędzanie czasu. Nuda może pogorszyć problem. Dlatego powinniśmy zaangażować dzieci. Wiele osób uważa, że ​​dzieci w ogóle nie mogą pomóc dorosłym. Tymczasem nastoletni dzieciak może nam pomóc zapakować rzeczy do kartonów i będzie miał niezłą frajdę. Wystarczy rozłożyć kartony do przeprowadzki i poinstruować dziecko, co i gdzie ma położyć.

Mając to wszystko na uwadze, powinniśmy powiedzieć naszym dzieciom, że to, co jest w pudełku, będzie też w nowym mieszkaniu. Dzieci wbrew pozorom potrafią naprawdę wiele i wiele zrozumieć. Musimy tylko dać im czas i uwagę. Dziecko powinno być również zaangażowane w przenoszenie swoich rzeczy lub swojego pokoju. Najgorsze, co możemy zrobić, to zacząć pakować dziecko bez jego wiedzy.

Wyzwanie i przygoda

Jak przygotować dzieci do przeprowadzki?
Jak przygotować dzieci do przeprowadzki?

Przeprowadzka odbywa się zwykle etapami. Jest to ogromny problem, zwłaszcza gdy mamy w domu małe dzieci. Musimy nie tylko ogarnąć to organizacyjnie, ale też wytłumaczyć dzieciom, jak to działa, na przykład bez mebli. Przeprowadzki mebli często mają miejsce na długo przed ostatnią przeprowadzką. Jednocześnie nie musi to oznaczać, że będzie to trudne dla nas i naszych dzieci w tym czasie. Zamiast tego zamiana wady w zaletę jest dobra.

Życie bez mebli i ulubionych rzeczy można uznać za zabawę. Jest to okazja do pobudzenia kreatywności i wyobraźni dziecka. Dlatego ruch wydaje się być dla dzieci bardziej zabawny. Na przykład możemy wykonać zastępcze meble z tektury. Jeśli w kuchni nie ma narzędzi do przygotowania obiadu, wyjdźmy na miasto i zjedzmy z dziećmi. Konieczne będzie podjęcie decyzji o transporcie wniesionych mebli – dzięki temu będziemy mogli z dzieckiem obserwować trasę naszych mebli do nowego mieszkania. Oczywiście dotyczy to przypadku, gdy nie posuniemy się zbyt daleko. Aby bardziej zaangażować dzieci w przeprowadzkę, możemy wspólnie sprawdzić ceny. Wyceny firm i ceny relokacji łatwo sprawdzimy w internecie. Starsze dzieci nawet pomogły nam znaleźć dobre oferty.

Cierpliwość i tłumaczenie

Dzieci nie zawsze są chętne do zmiany miejsca zamieszkania. Problemy rosną, jeśli chodzi o relokację międzynarodową. Dla małych dzieci bariery językowe i kulturowe są często nie do pokonania. Ważną rolę odgrywają tutaj rodzice. Ich zadaniem jest głównie wyjaśnianie maluchom, dlaczego się przeprowadzamy. Powodem jest zwykle zmiana pracy lub przeprowadzka do nieco większego mieszkania. Możemy to porównać do przeprowadzki biura lub przeprowadzki z firmą przeprowadzkową.

Na przykład możemy pokazać maluchowi, że nasz ulubiony sklep był kiedyś w zupełnie innym miejscu. Zmienił jednak pozycję. Podkreślmy, że przeprowadzka nie oznacza odcięcia od rodziny czy przyjaciół. Nawet jeśli przeprowadziliśmy się daleko, wciąż mamy dostęp do wielu sposobów komunikowania się przez Internet. Pamiętaj, że dzieci nie zawsze rozumieją, czym jest prawdziwy ruch. Jeśli mamy taką możliwość, starajmy się zobaczyć jak najwięcej nowych miejsc. Dzięki temu dziecko zyska lepsze rozeznanie w terenie i będzie miało możliwość zaaklimatyzowania się. Nie możemy jednak oczekiwać, że maluchy będą entuzjastycznie nastawione do tego ruchu. Nawet jeśli wykazuje chęć zmiany miejsca zamieszkania, może nie do końca rozumieć, co się do cholery dzieje. Dlatego nawet dzieciom, które chcą się przeprowadzić, należy wyjaśnić jak najwięcej.

Blisko, czy daleko?

Jako rodzice nie możemy zrzucić odpowiedzialności na nasze dzieci. Wiąże się to głównie ze znalezieniem nowej szkoły lub przychodni. Często też zrzucamy odpowiedzialność za pakowanie na nasze dzieci. Często myślimy, że dawanie naszym dzieciom wyboru jest najlepszym rozwiązaniem. Niestety nic bardziej mylnego. W trakcie ruchu powinniśmy zrobić ostatni guzik. Nie możemy oczekiwać, że nasze dzieci zrobią wszystko za nas. Wszystko powinniśmy załatwiać sami.

Jeśli chcemy mieć trochę czasu dla siebie, zorganizujmy zabawne rozrywki dla naszych dzieci. Może babcia lub ciocia nam w tym pomogą? Z drugiej strony starszym dzieciom można pozwolić na wyjście do kina lub spotkanie z przyjaciółmi. Dzięki temu mamy czas na dokładne przemyślenie i zorganizowanie wszystkiego. Warto angażować dziecko, ale nie obarczaj go odpowiedzialnością.

Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl
LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl