Domki z bali to przyszłość

Domki z bali to przyszłość

Domki z bali to przyszłość – są jedną z opcji wartych rozważenia. Od dawna uważa się, że domy szkieletowe są mniej trwałe niż domy murowane. Drewno wydaje się być mniej trwałym materiałem. Dzieje się tak, ponieważ zwykle myślimy o domach z bali, które budowano dopiero w średniowieczu i były domeną biedoty. Jednocześnie te kryte strzechą chaty są tak trwałe. Tylko ogień może ich pochłonąć, to tylko niewielka przeszkoda, ale nic nie jest nie do pokonania.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ludzie dobrowolnie kupują domki z bali, a następnie wyjeżdżają, przenoszą się na drugą stronę kraju i mieszkają w innym domku z bali. Oczywiście nie jest to ich rozsądny przebieg, ponieważ występują tam bardzo gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Jednak w Polsce nie mamy tego problemu.

Dlaczego dom drewniany jest lepszy od murowanego?

Domy z bali są jednak tańsze niż domy murowane, co jest ich główną zaletą. Jeśli dodatkowo będziemy chcieli przeznaczyć pieniądze na zagospodarowanie działki, będziemy zmuszeni wybrać nieco tańsze opcje. Decydując się na tańszą opcję w przypadku domu murowanego nie ma sensu wybierać materiałów gorszej jakości. Taki dom długo nam nie posłuży.

Okazuje się też, że co jakiś czas będziemy musieli je odnawiać, przebudowywać i naprawiać. W rezultacie wydajemy dużo pieniędzy w obie strony. Ale to nie będzie na nas czekać, gdy zdecydujemy się na zakup domu z bali. Właściwa konserwacja sprawi, że będą nam służyć przez dziesięciolecia jak domy murowane. Ile czasu zajmie nam zrobienie takiego domu!

Domy z bali również zyskują na popularności w Polsce. Ich rosnący wpływ na rynek wynika z przekonania, że ​​taka cegła będzie produkowana nieco szybciej niż cegła z cegły. Jeśli żyjemy w zgodzie z naturą i dbamy o ekologię, takie domy zbudujemy. Jest bardzo energooszczędny.

Przedstawiciele Lasów Państwowych zdecydowanie poparli budowę domów drewnianych. Może to dziwić, skoro ekolodzy z definicji nie zalecają wycinania drzew, choć w tym konkretnym przypadku jest to bardzo pożądane, bo służy naturze na różne sposoby (sposób na zbudowanie takiego domu jest ekologiczny, odpady szybko się rozkładają). Uzyskanie parametrów zbliżonych do domu drewnianego wymagałoby więcej pracy niż w przypadku domu murowanego, ale przede wszystkim dużego nakładu finansowego i rzeczowego. W przypadku domów z bali możemy uzyskać bardzo podobne funkcje znacznie łatwiej, mniejszym wysiłkiem i szybciej.

Domki z bali to przyszłość
Domki z bali to przyszłość

Aby uwierzyć w praktyczność domu z bali, musisz najpierw zdać sobie sprawę, że budowa domu o powierzchni 150 metrów kwadratowych zajmuje około miesiąca. Taki dom nie kosztuje dużo (cennik domów z bali), do wybudowania domu z bali potrzeba około 100 000 zł. Oszczędzamy też na fundamentach – są lżejsze i dlatego nie wymagają grubych fundamentów jak domy murowane. Dodatkowo budując dom drewniany możemy dać wodze fantazji, a do budowy domu drewnianego powinniśmy wybrać dobrej jakości i suche drewno.

W przypadku domów murowanych nie powinniśmy rezygnować z jakości materiału, ponieważ może to w efekcie skrócić żywotność naszej nieruchomości. Oczywiście ta wysoka jakość często wpływa również na cenę. Musimy również zatrudniać fachowców z wiedzą. Jednak pomimo rosnącej popularności tego rozwiązania, na rynku nie ma dużej konkurencji.

Aby wybrać dobrą firmę budującą domy z bali w Szczecinie musimy odwiedzić fora internetowe. Samo przeglądanie ofert w Google może nam nie wystarczyć. Dzieje się tak dlatego, że rynek jest bardzo wąski i nie wiemy dokładnie, które rozwiązanie jest lepsze. Na forum budowlanym ktoś nam wytłumaczy jak zrobić dobrą robotę przy budowie domu drewnianego. Wskażą nam również firmę, która najlepiej poradzi sobie z daną sprawą. Tu z pomocą przychodzą media społecznościowe.

Dzięki opiniom na Facebooku czy w Google dowiadujemy się, co inni sądzą o firmie, z którą współpracujemy. Oczywiście w Internecie obowiązuje zasada, że ​​niezadowoleni klienci będą zostawiać wiadomości, a zadowoleni klienci mogą tylko kliknąć „Lubię to”. Nie zmienia to jednak faktu, że historie, które przeczytamy, dadzą nam pewien wgląd w tę sprawę. Domki z bali i ich konstrukcja nie są tak znajome. Warto też porozmawiać z samym budowniczym.

Z pewnością możemy wykorzystać własne doświadczenie, aby stawić czoła wszelkim negatywnym opiniom. W końcu może się okazać, że nielubiana konkurencja wystawi niezadowalające recenzje. W takim przypadku sami będziemy mogli ocenić, która wersja historii jest w naszych oczach bardziej prawdopodobna. W każdym razie inwestujmy w domy z bali – zapewnią nam długie, wygodne życie, a przede wszystkim bardzo tanie życie.