Tatuaże dotworkowe

Tatuaże dotworkowe

Tatuaże dotworkowe – technika dotwork stała się bardzo popularna. Miliony maleńkich kropek w różnych kształtach są bardzo popularne wśród miłośników tatuaży na skórze. Najbardziej prestiżowe studia tatuażu wypełniają swoje kalendarze z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Tatuaże dotwork to nowoczesne podejście, które pozwala osiągnąć bardzo oryginalne efekty.

Obrazy wykonane w ten sposób mają niepowtarzalną fakturę. Ten rodzaj tatuażu przypomina stare ryciny książkowe. Tajemnicze, minimalistyczne i niepowtarzalne, to świetny sposób na wyrażenie swojej indywidualności. Nie wszyscy wiedzą, że ten niezwykły styl inspirowany był malarstwem impresjonistycznym. Tatuaż wykonany techniką kropkową to kształt zbudowany z wielu małych kropek, których gęstość artysta zmienia, aby uzyskać jak największą głębię.

Studio tatuażu o tatuażu dotwork

Tatuaże dotworkowe
Tatuaże dotworkowe

Najlepsi tatuatorzy doskonale wiedzą, że technika upiększania może osiągnąć zamierzony efekt dzięki cieniowaniu. To właśnie wpływa na to, czy obraz wygląda płasko, czy jak małe dzieło sztuki. Te wymagania techniczne są bardzo wysokie. Cały obraz składa się z tysięcy szczegółów, z których każdy musi być dopracowany do maksimum. Powinieneś wiedzieć, że stworzenie tego typu tatuażu https://www.grajpek.com.pl/studio-tatuazu-z-symbolika-projektow/ zajmuje dużo czasu, a sam proces jego wykonania jest żmudny.

Osoba decydująca się na zdobienie ciała techniką zdobienia powinna wykazać się cierpliwością. Jednak efekt jest tak oszałamiający, że naprawdę się opłaca. Co ciekawe, tatuaże w kropki są zupełnie wyjątkowe. Nawet jeśli wzór powtórzy się u innej osoby, nie będzie dokładnie taki sam. Punkty nigdy nie są ustawione w ten sam sposób. Dotwork to jeden z największych trendów ostatnich lat. Technika nie jest oczywista, ale to nie przeszkadza jej rosnącej popularności z roku na rok. Możesz go użyć do prawie każdego projektu. Kojarzy się z tzw. kraciastymi mandalami, lotosami i zwierzętami, ale także nieco mniej poważnymi motywami jak kwiaty czy serca.

Najpopularniejsze wzory tatuaży w kropki

Prawie każde studio tatuażu pracuje nad projektami w stylu point. Jak wspomniano, można w nim wykonać prawie każdy wzór. Co więcej, niezależnie od tematyki obrazu, będzie on świetnie prezentował się na skórze klientki. Jest jednak kilka wzorów, które najczęściej wybierają osoby chcące przyozdobić swoje ciało tuszem.

Mandala

Jednym z nich jest mandala, która jest jednym z głównych elementów buddyjskiej sztuki Tantal. Mandala to połączenie koła i kwadratu, symbolizujące harmonię. Koło jest uważane za niebo i nieskończoność, kwadrat to mistyczny aspekt ludzkiej egzystencji.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl

Lotos

Innym popularnym wzorem jest kwiat lotosu. Ten kwiat jest bardzo ważny dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Ma wiele znaczeń, ale najważniejsze z nich to czystość (fizyczna i duchowa), równowaga i nieśmiertelność. Czasami był również odpowiedzialny za swoją seksualność i finanse. Wielokrotnie ten wzór łączony jest z symbolem hamsa, który według legendy stanowi skuteczną ochronę przed działalnością demonów.

Lis

Klienci studiów tatuażu https://www.luckyseven.pl/ często decydują się również na tatuowanie lisów techniką zdobienia. Trzeba przyznać, że to połączenie wygląda całkiem nieźle. Zwierzę to uważane jest za symbol sukcesu zawodowego, długowieczności i dobrego zdrowia. Warto jednak zauważyć, że w niektórych kulturach lisy są ucieleśnieniem zła, hipokryzji i przebiegłości. Jednak mimo to zwierzęta te są naprawdę uroczymi i pięknymi ozdobami ludzkiego ciała. Kobiety chętnie wybierają ten motyw.

Wilk i kruk

Mężczyźni wolą wersję wilków i kruków w kropki. Każde z tych zwierząt symbolizuje wolność i dzikość. Rysunki tego typu bywają bardzo ciemne. Wielu panów zdecydowało się na dodanie koloru tym kompozycjom. Dzięki temu nadal są poważne, ale już nie straszne. Nie wszyscy wiedzą, że wilki to graficzny sposób na okazanie rodzinnego ciepła, lojalności, niezależności i przebiegłości. Z kolei wrony uważane są za ucieleśnienie miłości i światła. Wiele osób uważa te stworzenia za potężne zwierzęta. Wszystko dzięki ich wnikliwości i mądrości. Tatuaże Dotwork nie są chwilową modą jak kolorowe kokardki na udach czy tribale na kobiecych pośladkach.

Technika kropkowa to sposób na wyrażenie wielu emocji i stworzenie naprawdę wyjątkowych kompozycji. Co więcej, osoby, które chcą pokryć tatuażem większe partie ciała, z powodzeniem mogą wcielić się w tego typu późniejszy rysunek. Oto propozycja dla wszystkich indywidualistów, którzy chcą podkreślić swój niepowtarzalny charakter. Ta technika sprawdza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Niemal każde studio tatuażu w Warszawie zatrudnia artystę, który doskonale odpowiada opisywanemu stylowi.