Ochrona obwodowa

Ochrona obwodowa

Ochrona obwodowa – oczywiście nikt z nas nie chce dopuścić do kradzieży na naszej własności. Aby temu zapobiec warto pomyśleć o systemie alarmowym. Uważane są za pierwszą linię obrony przed inwazją. Co powinniśmy wiedzieć o ochronie obwodowej? co to obejmuje Na jakich ogrodzeniach można go zamontować? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Co powinniśmy wiedzieć o ochronie obwodowej?

Za ochronę obwodową uważa się zestaw kabli i czujników zainstalowanych wokół ogrodzenia, na szczycie ogrodzenia lub na ziemi. Urządzenia są ledwo zauważalne dla potencjalnych złodziei z pewnej odległości. Odpowiadają osobom wchodzącym na szerokie pole testowania. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo członków rodziny, ponieważ są oni natychmiast informowani o zbliżaniu się niespodziewanego gościa na posesję. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że właściciel może czuć się komfortowo na działce, gdyż czujniki skierowane są na zewnątrz. Systemy napowietrzne to wszechstronny i innowacyjny sposób radzenia sobie z potencjalnymi złoczyńcami. Nadają się nie tylko do dużych obiektów przemysłowych, ale także na mniejsze podwórka prywatne. To prawie gwarancja ochrony na każdą pogodę, bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz.

Co obejmuje skuteczna ochrona obwodowa?

Ochrona obwodowa
Ochrona obwodowa

Najpierw włamywacze napotykają aktywne bariery podczerwieni. Składają się z dwóch elementów – odbiornika i nadajnika. Wiązki podczerwieni przemieszczają się między nimi przez cały czas. W przypadku awarii jednego z nich automatycznie uruchamiany jest alarm. Z czystej ciekawości warto wspomnieć, że do wyboru mamy modele o różnej liczbie belek – od 2 do 8. Wewnątrz dowolnego obiektu odległość czujnika może wynosić około 20 metrów, a na zewnątrz – 10 metrów. Zwykle złodziej nie zwraca uwagi na szkody, które wyrządza. Jak się okazuje, ochrona obwodowa uchroni przestępców przed wyrządzeniem większych szkód – po chwili dostaniemy ostrzeżenie, że ktoś jest niechciany. Inną linią obrony mogą być czujniki magnetyczne — są one odpowiedzialne za próbę otwarcia okien i drzwi. Są stosunkowo niedrogie, dlatego każdy z nas powinien zdecydować się na takie rozwiązanie. Niestety zbicie szyby nie zainicjuje działania, dlatego czujnik akustyczny może okazać się strzałem w dziesiątkę. Są odporne na fałszywe alarmy, na przykład stłuczenie szkła lub szkło będzie się wyróżniać. Niektórzy decydują się również na czujniki wibracyjne, które odpowiadają za powiadomienie nas o próbie włamania do drzwi.

Jakie ogrodzenia można zainstalować z ochroną obwodową?

W tym miejscu warto uświadomić sobie, że ochrona obwodowa doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju ogrodzeniach. Na jednych działa lepiej, na innych gorzej. Najlepiej sprawdza się w przypadku popularnego rodzaju ogrodzenia zwanego siatką. Dzieje się tak, ponieważ siatka jest rozciągana między przęsłami. Materiał ten charakteryzuje się dużą elastycznością i wrażliwością na wibracje. W praktyce oznacza to, że wystarczy lekkie pociągnięcie, aby zmienić jego napięcie. To zaalarmuje ochronę obwodową, która się aktywuje, powiadamiając nas o możliwym włamaniu i często strasząc samego złodzieja. Jeżeli nie mamy możliwości zamontowania takiego systemu na powierzchni ogrodzenia, można zastosować alternatywne rozwiązania w postaci systemów zabezpieczeń na ogrodzeniu pod lub bezpośrednio nad powierzchnią.

Jakie są zalety ochrony obwodowej?

Nie da się ukryć, że ochrona obwodowa jest dziś bardzo popularna. Wiąże się to bezpośrednio z gwarancją bezpieczeństwa przebywających w nim osób. Zwykle uchroni cię to przed włamaniem – w zdecydowanej większości przypadków uruchomiony alarm przestraszy złodzieja i zrezygnuje on z dalszych prób kradzieży. Jeśli jednak spotkamy odważnych, złoczyńcy nie będą mieli czasu na działanie, ponieważ zostaniemy poinformowani o incydencie – a możemy sobie z tym poradzić na kilka sposobów. Zaleca się połączenie ochrony obwodowej z inwigilacją – w ten sposób będziemy mieli dowody i będziemy mieli większą szansę na złapanie sprawców. Tego typu systemy zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa – pozostawienie domu bez opieki jest możliwe, zwłaszcza jeśli współpracujemy z agencjami ochrony. Warto wspomnieć, że ochrona obwodowa wymaga zastosowania wielu innowacyjnych rozwiązań, ponieważ jest narażona na działanie warunków atmosferycznych. Instalacja nie wpłynie jednak na swobodę poruszania się członków rodziny, o ile całość zostanie odpowiednio zamontowana i skonfigurowana.