Lekarz ortopeda w Szczecinie

Lekarz ortopeda w Szczecinie

Lekarz ortopeda w Szczecinie leczy przewlekłe bóle pleców: większość ludzi, niezależnie od wieku, przynajmniej raz w życiu doświadcza bólu pleców. Kręgosłup człowieka jest główną podporą ciała i najbardziej złożonym mechanizmem rozkładania i pochłaniania obciążeń. Codziennie wykorzystujemy pełen potencjał pracy naszego układu mięśniowo-szkieletowego, nie myśląc nawet o tym, że możliwości naszego organizmu nie są nieskończone. Kiedy zaczyna być odczuwany pierwszy dyskomfort, niewielu z nas zwraca na to uwagę, mimo że organizm wysłał wymowny sygnał, że w jego pracy jest blokada. Mieszkając w zachodniopomorskim nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dobrego ortopedy. W Szczecinie jest wiele klinik, w których przyjmuje ten specjalista.

Czy powinienem udać się do ortopedy z powodu bólu pleców?

Ostatnie statystyki pokazują, że ponad połowa dorosłej populacji (25+) na naszej planecie okresowo odczuwa dyskomfort i bóle pleców. Który lekarz leczy plecy, jeśli ból jest stały i bolesny lub ostry? Z jakim specjalistą powinienem się skontaktować, jeśli mam problemy z plecami? Lekarzem, który diagnozuje ból pleców i zaleca odpowiednie leczenie, jest chirurg ortopeda. Szczecin jest jednym z miast w Polsce, gdzie badania, zabiegi i fizjoterapia przeprowadzane są dość szybko.

Niepokojącym objawem, który uzasadnia kontakt z lekarzem ortopedą z Ortho Expert, powinien być nie tylko silny ból pleców, kręgosłupa czy dolnej części pleców, ale także nieprzyjemne, nieprzyjemne uczucie po wysiłku fizycznym, długotrwałym przebywaniu w jednej pozycji lub nocnym odpoczynku. Często ból pleców jest związany ze stanem fizycznym, takim jak ciąża, ból mięśni pleców po dużym wysiłku fizycznym, długotrwałe utrzymywanie niewygodnej pozycji itp. Objawy bólowe zwykle ustępują po wyeliminowaniu przyczyny dyskomfortu. Ból ma różne nasilenie i może być ostry, bolesny, ostry, stały lub zmienny. Charakter bólu (ściskanie, ciągnięcie, kłucie) zależy od tego, co go powoduje.

Kiedy możesz potrzebować konsultacji ortopedycznej w Szczecinie?

Lekarz ortopeda w Szczecinie
Lekarz ortopeda w Szczecinie

Większość osób z problemami z plecami jest w wieku produkcyjnym i jest to duży problem. Osoby w tej grupie wiekowej bardzo niechętnie szukają wykwalifikowanej pomocy medycznej. Wiele powodów zmusza ich do samoleczenia, a powikłania choroby powstają w wyniku niewłaściwych metod leczenia. Patologię w obrębie kręgosłupa musi zdiagnozować chirurg ortopeda w Szczecinie w klinice ortopedycznej Ortho Expert, który opiekuje się pacjentem od pierwszej wizyty do pełnego wyzdrowienia.
Problemy w okolicy pleców nie ograniczają się do ograniczonej ruchomości czy trudności z obracaniem ciała. Jeśli nie zostanie zdiagnozowana na czas, choroba może nawet spowodować niepełnosprawność zdrowych osób. Wiele osób słyszało o chorobach takich jak osteochondroza. Słowa, które słyszą, nie przerażają większości ludzi. Jednak błędnie szczeciński ortopeda może tłumaczyć, że ta patologia w większości przypadków przechodzi do kolejnego etapu, zwanego przepukliną dysku. Dopiero po wizycie u specjalisty pacjent zaczyna rozumieć powagę sytuacji.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u ortopedy w Szczecinie?

  • Szyja – zawroty głowy, ból głowy, niewyraźne widzenie, utrata słuchu, dzwonienie w uszach, chrypka, chrapanie, drętwienie rąk, skrzypienie przy obracaniu szyi, ciągłe uczucie ciężkości i bólu szyi, mrowienie w dłoniach.
  • Klatka piersiowa – Ból w sercu, ból podczas zginania, duszność podczas wdechu i wydechu, uczucie ciężkości w klatce piersiowej i plecach.
  • Kręgosłup lędźwiowy – Ostry lub tępy ból w dolnej części pleców, zespół zimnych stóp, zaburzenia pocenia się, skurcze stóp, zaburzenia cyklu miesiączkowego i zaburzenia erekcji.

Dla pomyślnego powrotu do zdrowia ważne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia kręgosłupa. Tak więc, w miarę postępu osteochondrozy, chrząstka kręgosłupa jest niszczona i nie można jej odbudować w późniejszych stadiach choroby. Po zdiagnozowaniu choroby lekarz ortopeda może zalecić ortezę ortopedyczną, terapię manualną, masaż, leki przeciwbólowe, aw szczególnych przypadkach operację odbudowy odłamów kostnych.

Dystrofia zwyrodnieniowa kręgosłupa

Zwyrodnieniowe choroby dystroficzne kręgosłupa to grupa schorzeń narządu ruchu, których głównym objawem jest ból pleców, który może promieniować do głowy i kończyn. Choroba obejmuje zapalne, zwyrodnieniowe, dystroficzne, pourazowe, genetycznie uwarunkowane zmiany kręgosłupa. Szczecińscy lekarze ortopedzi diagnozują i leczą choroby narządu ruchu, badają problemy rozwojowe narządu ruchu, choroby wrodzone, urazy oraz powikłania po infekcjach. Chirurdzy ortopedzi często leczą zaburzenia pourazowe, choroby zawodowe związane z narządem ruchu. Specjaliści sprawdzą choroby, które są ściśle związane ze wszystkimi narządami i układami organizmu. Zmiany w kręgosłupie leczy się fizjoterapią, gimnastyką i rozciąganiem mięśni grzbietu.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
www.ortho-expert.pl