Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe to nowoczesna technologia zapewniająca bezpieczeństwo. Charakteryzuje się stosunkowo szybkim montażem i bezproblemową obsługą. Przemyślany projekt to gwarancja wykrycia ewentualnych prób kradzieży. Jakie są właściwości bariery mikrofalowej? Dlaczego lotniskowe bariery mikrofalowe to dobre rozwiązanie? Gdzie można zastosować bariery mikrofalowe? Dlaczego warto zainstalować barierę mikrofalową? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w poniższych artykułach, do których lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Bariery mikrofalowe – czym są?

Bariery mikrofalowe to urządzenia zdolne do wywołania alarmu w przypadku znacznego zakłócenia sygnału z nadajnika do odbiornika. Odpowiada za to dedykowany moduł cyfrowy, który jest w stanie analizować przebieg i czas trwania danego sygnału. Ponadto na bieżąco monitoruje możliwe zmiany warunków środowiskowych i dzięki temu jest w stanie określić, czy dane zaburzenie jest spowodowane przez człowieka, zwierzę czy roślinę. Dzięki temu mamy pewność, że nasza ochrona obwodowa jest odporna na wszelkie fałszywe alarmy – o czym warto pamiętać. Jednym z wyzwań stojących przed instalatorami jest odporność systemu alarmowego. Należy wziąć pod uwagę różne czynniki, które mogą powodować zakłócenia. Na przykład zmiany temperatury, zakłócenia radiowe, gałęzie drzew, promieniowanie słoneczne, zwierzęta, rośliny, światła, wyładowania elektryczne. Zjawiska te są trudne do wyeliminowania, jednak producenci systemów bezpieczeństwa dokładają wszelkich starań, aby ich sprzęt był odporny na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Ewentualne problemy eksploatacyjne są ściśle związane z niestarannym montażem lub użytkowaniem aktywnych barier mikrofalowych.

Lotniskowe bariery mikrofalowe – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Bariery mikrofalowe
Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe są powszechnie stosowane na lotniskach. Tego typu zaawansowane systemy bezpieczeństwa są w stanie stworzyć całkowicie niewidoczną strefę wykrywania między nadajnikiem a odbiornikiem, podobnie jak czujnik wiązki podczerwieni. Okazuje się, że w okolicy dominuje bariera mikrofalowa, której szerokość waha się w granicach kilku metrów. W rzeczywistości nie można przejść przez strefę detekcji bez wywołania alarmu. Nawet jeśli czujnik jest zamontowany nad ziemią, nie ma możliwości wczołgania się pod tę przestrzeń. Ale jaka jest rola lotniskowych barier mikrofalowych? Otóż ​​przede wszystkim zapobiegają zderzeniom samolotów na lotniskach. Gwarantują rozwiązania znacznie podnoszące poziom bezpieczeństwa zderzeniowego. Bramki mikrofalowe bardzo dobrze wspomogą lokalną kontrolę ruchu lotniczego. Służą również do zarządzania drogami kołowania i ich połączeniami. Vigilantes może poprawić zdolność wykrywania samolotów lub innych pojazdów na pasie startowym.

Gdzie można zastosować bariery mikrofalowe?

W rzeczywistości bariery mikrofalowe są stosowane nie tylko na lotniskach, ale także w wielu innych miejscach. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że jest to urządzenie alarmowe, które może służyć do ochrony otaczających obiektów. Z ciekawości warto wspomnieć, że urządzenie składa się z nadajnika i odbiornika. Działanie urządzenia polega na przekazywaniu promieniowania – i to promieniowanie wyznacza granice chronionego obszaru. W zdecydowanej większości przypadków czujniki ruchu są instalowane wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu intruzi mają ograniczony dostęp do domu. Rodzajów barier jest wiele, na przykład bardziej powszechny jest zasięg 200 metrów, a są nieco bardziej zaawansowane o zasięgu do 300 metrów. W przypadku ochrony własności prywatnej zaleca się zastosowanie bariery zewnętrznej, której zasięg oscyluje w okolicach 50 metrów. Dzięki temu osoba planująca wejście do budynku i dokonanie kradzieży może zostać wykryta.

Dlaczego warto zainstalować barierę mikrofalową?

Bariery mikrofalowe http://www.auditus.pl/jak-dzialaja-bariery-mikrofalowe/ są bardzo przydatne ze względu na wiele zalet tego rozwiązania. Po pierwsze, tego typu zabezpieczenia są absolutnie niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Całość jest w pełni odporna na działanie promieni słonecznych. W praktyce oznacza to minimalizację ilości fałszywych alarmów pod wpływem światła słonecznego. Nie musimy się więc martwić o to, jak rozmieszczone są nadajnik i odbiornik. Kolejną zaletą są niewielkie rozmiary barier mikrofalowych, co umożliwia ich ekranowanie. Częstotliwość fałszywych alarmów jest bardzo niska, nawet gdy małe obiekty przedostają się do wrażliwych obszarów. Warto podkreślić – czujnik można zamontować zarówno na ogrodzeniu, jak i żywopłocie.